Akce -31%

Invetorová svářečka s zatěžovatelem 60%. Regulace proudu 20-260A, sváření elektrodami 1,6-4 mm. tranzistory IGBT, HOT START, ARC FORCE, ANTI STICK. Baleno v kartonu včetně kabelů, štítu a kartáč/kladívko. Více >>

Výrobce: Powermat. Kód produktu: PM-MMA-260SN

1 790 Kč s DPH Původní cena 2 590 Kč, Ušetříte 31% (800 Kč)

ks

17 bodů do věrnostního systému

 Svářecí invertor PM-MMA-260SN je moderní invertorová svářečka, jejíž konstrukce je založena na efektivních tranzistorech IGBT. Je vybaven LCD displejem označujícím aktuální svařovací proud nastavený knoflíkem s plynulým nastavením.

Svářečka je vybavena elektronickými obvody chlazené ventilátorem a dalšími součástmi - funkcí „Turbo FAN“, jakož i teplotním čidlem chránícím zařízení před přehřátím. Doporučujem používat elektrody s rutilovým obalem. 

Zařízení svařuje proudem od 20 do 260A, umožňuje svařování elektrodou o průměru 1,6 mm až 4 mm.

Tranzistor IGBT kombinuje výhody dvou typů tranzistorů, snadnou regulaci tranzistorů s efektem pole a vysoké poruchové napětí a také rychlost přepínání bipolárních tranzistorů. Svařování elektrodou 1,6 mm je již možné s pomalou pojistkou třídy 16A. Provoz při maximálním proudu 260A vyžaduje alespoň 20A ochranu.

Hmotnost svářečky je pouze 2,55 kg, což oceníte při práci ve výškách.

Svářeč má standardní svařovací připojení mědi EURO. Použitím standardu EURO si můžete snadno vybrat další náhradní svařovací kabely.


    HOT START, běžně známý jako horký start, umožňuje svařovací proud zvýšit nad hodnotu nastavenou svářečem. Funkce HOT START funguje při zapálení oblouku a slouží k zabránění přilepení elektrody k materiálu. Je to skvělá pomoc při zapálení elektrody.
    ANTI STICK snižuje / snižuje svařovací napětí a proud v případě zkratu elektrody se svařovaným materiálem. ANTI STICK umožňuje svářeči snadněji odpojit elektrodu.
    ARC FORCE stabilizuje oblouk bez ohledu na jeho délku. Regulace dynamiky svařovacího oblouku. Snížení hodnoty funkce poskytuje měkký oblouk a menší hloubku průniku, zatímco zvýšení hodnoty funkce způsobuje hlubší průnik a možnost krátkého obloukového svařování. Při nejvyšší hodnotě funkce ARC FORCE je možné "zatlačit elektrodu do roztaveného kov a provařit materiál (v tomto modelu je funkce ARC FORCE automaticky nastavena).


   Technické parametry:
Napájení: 230V / 50Hz
Napětí naprázdno: 66V
Rozsah svařovacího proudu: 20-260A
Svařování elektrod v rozsahu: 1,6 - 4,0 mm
Spotřeba energie: 7,4 kVA
Jmenovitý svařovací proud: 260A
Jmenovitý pracovní cyklus: 60%
Svařovací proud při 100% provozním cyklu: 203A
Provozní napětí: 20,8-30V
Třída ochrany: F
Třída izolace: IP21S
Napájecí kabel: 155 cm
Hmotnost svářeče: 2,55 kg

   Obsah balení:
svářečka MMA-260SN
zemnící kabel (160 cm)
svařovací kabel (160cm)
svařovací maska
kladivo s kartáčem
originální balení

Komentáře

Gregora Pavel

Dobrý den,
mám elektrocentrálu Scheppach SG3100 s výkonem 2,7/2,5 kW. Bude možné touto centrálou napájet invertorovou svářečku na 230V, Powermat PM-MMA-260S ? Svářím na proud max. 160A

Děkuji za odpověď
Gregora Pavel

Pavel LukszaAdministrátor |

Dobrý den pane Gregore,

Inventor powermat PM-MMA-260S patří mezi svářečky s nejmenším odběrem. Pokud budete svařovat elektrody 1,6 - 2,5, měla by centrála dodávat dostatečný proud.

 

Další
Kontaktujte nás!